تبلیغات
شهر بدعت زده - سوء استفاده از رأفت اسلامی ، ترور
Designer SiteDesigner E-MailHome

سوء استفاده از رأفت اسلامی ، ترور

 بسم الله الرحمن الرحیم

تروراز آخرین شیوه های منافقان است . آنان وقتی از تأثیر روش های خویش در جهت براندازی نظام دینی ناامید می شوند ، این شیوه را در دستور کار خود قرار می دهند . کشتن پیامبراکرم صلی الله علیه و آله اقدامی بود که قبل از منافقان  یهودیان بنی نضیر که هم پیمان آن حضرت بودند و یهودیان خیبر ، تصمیم به انجام آن گرفته بودند . ولی به لطف الهی آن حرکت ها به نتیجه نرسید و رسول خدا از آن توطئه ها نجات پیدا کرد (مغازی ، ج 1، ص 269 ) منافقان هم مانند یهودیان با سوء استفاده از رأفت اسلامی پس از پایان یافتن مسئله ی نصب امیرالمؤمنین علی علیه السلام به خلافت در غدیر خم در صدد کشتن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برآمدند. آیه 74 سوره توبه هر چند شامل همه توطئه هایی می شود که منافقان بر ضد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله داشتند ولی اغلب تفاسیر شیعه و سنّی به توطئه ( لیلۀ العقبه) اشاره کرده اند ( تفسیر نور ،ج5 ،ص 97) . هنگامی که رسول خدا صلی الله علیه و آله از غدیر خم به طرف مدینه عازم شد ...

بسم الله الرحمن الرحیم

تروراز آخرین شیوه های منافقان است . آنان وقتی از تأثیر روش های خویش در جهت براندازی نظام دینی ناامید می شوند ، این شیوه را در دستور کار خود قرار می دهند . کشتن پیامبراکرم صلی الله علیه و آله اقدامی بود که قبل از منافقان  یهودیان بنی نضیر که هم پیمان آن حضرت بودند و یهودیان خیبر ، تصمیم به انجام آن گرفته بودند . ولی به لطف الهی آن حرکت ها به نتیجه نرسید و رسول خدا از آن توطئه ها نجات پیدا کرد (مغازی ، ج 1، ص 269 ) منافقان هم مانند یهودیان با سوء استفاده از رأفت اسلامی پس از پایان یافتن مسئله ی نصب امیرالمؤمنین علی علیه السلام به خلافت در غدیر خم در صدد کشتن پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برآمدند. آیه 74 سوره توبه هر چند شامل همه توطئه هایی می شود که منافقان بر ضد پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله داشتند ولی اغلب تفاسیر شیعه و سنّی به توطئه ( لیلۀ العقبه) اشاره کرده اند ( تفسیر نور ،ج5 ،ص 97) . هنگامی که رسول خدا صلی الله علیه و آله از غدیر خم به طرف مدینه عازم شد ، گروهی از منافقان زودتر حرکت کردند و به عقبه هرشا (هرشی) رسیده خود را پنهان نمودند و همیان ها را پر از ریگ ساخته و منتظر عبور رسول خدا  صلی الله علیه و آله از آن محل شدند تا وقتی خواست از آنجا عبور کند، همیان ها را از بالا به طرف جاده رها کنند ، شاید به این وسیله ناقه آن حضرت را رم دهند و حضرت به زمین افتاده به قتل برسد.

حذیفه گوید : رسول خدا صلی الله علیه و آله ، من و عمّار یاسر را نزد خود طلبید و به عمّار فرمود : تو ناقه را از عقب بران و به من فرمود تو هم مهار ناقه را محکم نگهدار. من مهار ناقه را در دست داشتم و می کشیدیم و می رفتیم تا نیمه شب به بالای عقبه (تنگه کوه رسیدیم) . ناگاه همیان های پر از ریگ از بالای کوه به طرف تنگه پرتاب شد و شتر رسول خدا صلی الله علیه و آله رم کرد . حضرت فرمود: ای ناقه آرام باش که باکی بر تونیست.

حذیفه گوید : من گفتم یا رسول الله این جماعت چه کسانی هستند ؟ فرمود اینها منافقان دنیا و آخرت هستند . در آن موقع برقی ساطع گشت که من همه ی آن ها را دیدم . نه تن از آن ها قریشی و پنج تن از طوایف دیگر بودند . پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وقتی از تنگه سرازیر می شد که سپیده صبح دمید. حضرت پیاده شد و وضو ساخت و منتظر آمدن اصحاب گردید و آن چهارده تن نیز به نماز حاضر شدند...( تا آخر داستان)( تفسیر المیزان ، ج 9 ، ص 539)

البته داستان ترور پیامبر صلی الله علیه و آله به صورت دیگری هم نقل شده است ( فروغ ابدیت، ج 2، ص 788)

و آنچه مورد اتفاق تاریخ نویسان است این است که منافقان بعد از ناامیدی از تأثیر روش های براندازانه ، ترور پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را در برنامه خود قرار دادند ولی به لطف الهی این شیوه هم نتوانست آن ها را به اهداف پلیدشان برساند و چه زیبا قرآن مجید سرانجام جریان نفاق را تبیین می فرماید « ما لهم فی الارض  من ولیٍ ولا نصیر» ( توبه 74)

منافقان برای خود در روی زمین یار و یاوری نخواهند یافت

مطلب بعدی شیوه های مبارزه پیامبر اکرم با نفاق...


 

 

جای تبلیغ شما


جای تبلیغ شما جای تبلیغ شما
 

امروز :
 دیروز :
 كل :


 كل مطالب :

بدعت در کلام پیشوایان

ارسال های مهم ماه رجب

صوفیه و عرفان

فرقه ذهبیه

بدعت نیوز

فرقه ضاله ی صوفیه

ارسال های مهم ماه شعبان

معرفی كتاب

شعر - بدعتانه

افراد و شخصیت ها

شیخ ما و دست نوشته هایش

دایره المعارف عاشورا

شیوه مبارزه پیامبر اعظم (ص) با نفاق


 

 

 مقالات پژوهشی فراماسونری
 دیدگاه‌ علامه‌ طباطبایی‌ و استاد مطهری‌ درباره‌ صوفیه‌
 فرقه سازی انگلیس در ایران در مقابل آئین آسمانی اسلام
  مناظره ی آیت الله آقا نجفی قوچانی بایكی از دراویش گنابادی
 مخالفت سرسخت امام جمعه بروجرد با بدعت
 صوفی‌ كیست‌؟ تصوف‌ چیست‌؟
 صوفیه وفرهنگ انتظار
 اعتقاد صوفیان درباره ابلیس و دفاع از او در آثار بزرگان صوفیه
 نقد تصوف درآینه دانشمندان اسلامی .عبدالحسین خسروپناه
 عرفان و تصوف و جایگاه آن در اسلام
 وقتی که تلویزیون تبلیغ کند!
 آیت الله نوری همدانی :در اسلام جایی برای تلاش فرقه صوفیه نیست
 خبر جنجالی ساخت خانقاه دراویش و بازتاب آن در سایت سیاسی بازتاب
  استاد دانشگاه قم: پیدایش صوفیه در اسلام ، مسیحیان و هندوها
 حقایقی از پشت صحنه درگیری دراویش در قم
 نقش خانقاهها در سیر تصوف
 فراماسونر لژ پهلوی یا قطب فرقه ذهبیه احمدیه؟
 حسینیه یا خانقاه!
 چای احمد و ساخت خانقاه در دزفول
 دور نمای تصوف در ایران
 تشیع در آمریکاى امروز
 توطئه فرقه ذهبیه در مشهد
 باصوفیان ناصاف
 نامه به ریاست جمهوری
 بدعتی مشركانه

 

 

 

monadi


 

 

 

طراحی این قالب توسط وحید عالمی (ایرانیان گرافیک) صورت گرفته است . هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز میباشد